ارزهای دیجیتالتکنیلوهمه عناوین

پیمان ارز دیجیتال ایرانی با پشتوانه طلا رونمایی شد

شرکت ققنوس با همکاری چهار بانک پارسیان، پاسارگاد، ملی و ملت رمز ارز پیمان را با پشتوانه طلا عرضه می کند.

در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک، ولی الله فاطمی مدیر عامل ققنوس از همکاری این شرکت با چهار بانک ایرانی برای ارائه رمز ارز پیمان خبر داد. این رمز ارز ر قالب یک توکن پیادار و با هدف توکنیزه کردن املاک و اموال مازاد بانک ها طراحی شده است.

بانک‌های میزبان ارز دیجیتال پیمان

قرار است که یک میلیارد واحد از رمز ارز پیمان توزیع شود و چهار میزبان بانکی از جمله بانک‌های ملی، ملت، پاسارگاد و پارسیان و گروه توسن دارد.
به گفته طراحان رمزارز پیمان، تفاهم اولیه‌ای با فرابورس انجام شده که به زودی فرابورس نیز به عنوان ششمین میزبان به این شبکه وارد می‌شود.

پشتوانه رمز ارز پیمان

پشتوانه ارز دیجیتال پیمان طلا است بر این اساس، با هماهنگی انجام‌شده دو کیلو طلا تأمین شده و قرار است بر اساس معادل طلا، ارز دیجیتال پیمان در اختیار میزبانان عرضه شود.
ولی‌الله فاطمی، مدیرعامل ققنوس گفت: توکن اولیه بر اساس طلا صادر می‌شود و هدف اصلی ما توکنیزه دارایی‌های ملکی به ویژه اموال مازاد بانک‌ها است که در فاز بعدی سایر دارایی‌های پولی و سرمایه‌ای را در برمی‌گیرد.

مزایای ارز دیجیتال پیمان در نظام بانکی کشور

فاطمی با بیان اینکه از طریق این بستر می‌توان دارایی‌های منجمد را به چرخه اقتصاد وارد کرد، تصریح کرد: دغدغه اقتصاددانان این است که اگر دارایی‌های منجمد قابلیت نقدپذیری پیدا کنند، باعث ایجاد تورم خواهد شد، اما در صورتی که این نقدپذیری در مسیر تولید قرار گیرد، هم ایجاد ارزش افزوده ملی کرده و هم دغدغه اقتصاددانان را برطرف می‌کند.

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن