خودروهمه عناوین

چین بزرگترین سازنده خودروهای برقی خواهد شد

گروه اورگرند (Evergrande) چین در حال حرکت به دنیای خودروهای الکتریکی است و اعتقاد دارد که به‌زودی تبدیل به بزرگ‌ترین سازنده خودروی الکتریکی در جهان خواهد شد. گروه اورگرند توسط رئیس هیئت مدیره به نامهوی کا یان هدایت می‌شود. به گزارش بلومبرگ طی کنفرانسی که هفته جاری توسط این شرکت در تیانجین برگزار شد، هوی کا یان گفت اورگرند در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند فعالیت‌های خود را به دنیای خودروهای الکتریکی گسترش دهد.

ممکن است برخی بگویند اورگرند اهداف جاه‌طلبانه و بلندپروازانه‌ای دارد؛ اما به نظر می‌رسد که چنین ادعایی، دست‌کم گرفتن توانایی‌های گروه چینی باشد؛ زیرا هم‌اکنون این شرکت با وجود تازه‌کار بودن در صنعت تولید خودروی برقی، در حال بررسی بازارهای بزرگ‌تر برای سال‌های آینده است. اورگرند سهام‌دار عمده کونیگزگ، سازنده سوئدی خودروهای سوپراسپرت و از جمله سرمایه‌گذاران شرکت ملی خودروی الکتریکی سوئد (NEVS) به شمار می‌رود. پیش از این نیز اورگرند ۴۵ درصد از سهام فارادی فیوچر را در قالب قرارداد ۲ میلیارد دلاری خریداری کرد. اورگرند طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور گسترش فعالیت‌ها از فناوری تولید خودروی الکتریکی کونیگزگ و NEVS و همچنین سیستم‌های محرکه شرکت هلندی ای-ترکشن (e-Traction) استفاده می‌کند.

درحالی‌که ساخت خودروهای برقی کار چندان آسانی برای اورگرند نیست، اما این شرکت سرمایه زیادی در دست دارد؛ زیرا هوی کا یان سومین شخص ثروتمند چین است و تقریبا ۴۰ میلیارد دلار دارایی دارد. شاید این گزینه بتواند ضعف‌های دیگر را تحت شعاع قرار دهد و به گسترش این شرکت در آینده نزدیک کمک کند. بااین‌حال باید منتظر ماند و دید که چگونه می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های کلان خود را در شرکت‌های اروپایی به ثمر برساند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن