ارزهای دیجیتالهمه عناوین

باسابقه‌ترین بانک کره جنوبی به دنبال تسهیل وام‌دهی از طریق بلاک‌چین

شین‌هان، قدیمی‌ترین بانک کشور کره جنوبی از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند تا فرآیندهای اخذ وام را تسریع بخشد. به گزارش خبرگزاری‌های کره‌ای این بانک به دنبال آن است تا به‌خصوص در بخش تکمیل پرونده و دریافت مدارک از پلتفرم‌های بلاک‌چینی استفاده کند تا به اتمام فرآیند سرعت بیشتری بخشد. اتفاقی که تا به این لحظه باید به‌طور مستقیم توسط مراجعه‌کنندگان انجام و بعد از گذشت پروسه زمانبری مراحل را یکی پس از دیگری طی کند.

 

 

بانک شین‌هان انتظار دارد تا با راه‌اندازی بلاک‌چین در سیستم بانکداری خود انجام فرآیندهای ذکرشده در بالا را هر چه سریع‌تر انجام دهد.

یکی از مهم‌ترین مقامات اجرایی این بانک با بیان این‌که هر چه پیش می‌رویم تأثیر فناوری بلاک‌چین را در زندگی روزمره انسان بیشتر لمس می‌کنیم اعلام کرد که این بانک با راه‌اندازی پلتفرم بلاک‌چینی خود می‌خواهد فرآیندهای غیرحضوری مشتریان را افزایش و موجب کاهش زمان‌بر بودن این پروسه برای مردم شود.

شینتان که در سال ۱۸۹۷ میلادی (۱۳۱۴ شمسی) تأسیس‌شده است طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای در استارتاپ های بلاک‌چینی کرده است. همچنین این بانک در سال گذشته از نسخه آزمایشی خود رونمایی کرد.

 

 

منبع: Coindesk

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن