خودروهمه عناوین

بوگاتی La Voiture Noire گران ترین خودرو دست اول جهان

بوگاتی با یکی از زیباترین و محدود ترین محصولات خود این هفته در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ حاضر شد تا از جدید ترین محصول خود پرده برداری کند.
لاوچا نوا (La Voiture Noire) در زبان فرانسه یعنی خودرو سیاه نام این ابر خودرو می‌باشد، که با فروش نزدیک به ۱۸٫۹ میلیون دلاری (قیمت خودرو ۱۲٫۵ میلیون دلار + مالیات کشور مقصد ۶٫۴ میلیون دلار ) تبدیل به گران قیمت ترین خودرو دست اول جهان شده است. بوگاتی هنوز اطلاعاتی درباره‌ی خریدار این ابر خودرو منتشر نکرده است.


لاوچا نوا، ادای احترام بوگاتی به نسخه گم شده تایپ ۵۷ است. تایپ ۵۷ (Type 57) نمونه‌ی بی نظیر طراحی مهندس ژان بوگاتی که دارای یک نسخه اختصاصی به نام آتلانتیک بود و تنها ۴ دستگاه از آن تولید شد، امروزه، تنها ۳ نمونه از ۴ دستگاه بوگاتی آتلانتیک کلاسیک در اختیار مجموعه‌داران هستند. نسخه‌ی چهارم به رنگ سیاه که اتفاقا تفاوت‌هایی با ۳ نمونه‌ی دیگر داشت، سال ۱۹۴۰ در راه انتقال به بوردو فرانسه و پس از بارگیری در قطار، دزدیده شد و امروزه مشخص نیست که گم‌شده یا نابود شده است. نکته جالتر اینکه این ژان بوگاتی در سال ۱۹۳۹ درحال رانندگی با نسخه مسابقه‌ای تایپ ۵۷ تصادف می‌کند و در سن ۳۰ سالگی جان می‌بازد. شاید تنها یک نسخه لاوچا نوا ادای احترام بوگاتی به مدل گم شده تایپ ۵۷ و طراح مهندس بزرگش ژان بوگاتی است.


طراحی این محصول الهام گرفته از آخرین محصول این کمپانی (Bugatti Divo) می باشد با این تفاوت که چراغ های جلو و سپر تغییرات زیادی را دیده است و دارای پیشرانه مشابه‌ای با بوگاتی شیرون می‌باشد و ۱۶ سیلندر ۴ توربو، با آرایش W شکل و حجم ۸ لیتر قدرت ۱۵۰۰اسب‌بخار و گشتاور ۱۶۰۰نیوتن‌متر این ابر خودرو را به غرش وا می‌دارد و کاری می‌کند تا صفر تا صد را در کمتر از ۳ ثانیه طی کند.

Generated by pixel @ 2019-03-06T18:34:24.997568

ویدئو رسمی بوگاتی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن