گجت های هوشمندهمه عناوین

گوگل لنز هوشمند تر از همیشه

طبق اخبار منتشرشده در سایت ۹to5google گوگل لنز از این هم پیشرفته‌تر خواهد شد.
گوگل لنز نسخه پیشرفته‌تر گوگل ایمیج است. این اپلیکیشن بسیار شبیه به بیکسبی ویژن سامسونگ کار می‌کند و شما را قادر می‌سازد با گرفتن دوربین گوشی هوشمند خود به سمت یک شی و کمک خواستن از دستیار گوگل، اطلاعات مفیدی در رابطه با آن به دست بیاورید. به‌عنوان‌مثال، اگر دوربین تلفن هوشمند را به سمت یک گل بگیرید و سپس از گوگل لنز استفاده نمایید، علاوه بر شناسایی این گل، پیشنهاد‌هایی با توجه به سوژه موردنظر به شما خواهد شد. در این مثال احتمالاً با گل‌فروشی‌های نزدیک به موقعیت فعلی خودرو به رو خواهید شد.

مثال دیگری از نحوه کارکرد و کارایی گوگل لنز، در قابلیت اسکن استیکرهای اس اس آی دی است. اگر گوشی دوربین خود را به پشت دستگاه وای فای قرار داده و برچسب اس اس آی دی آن را اسکن نمایید، به‌طور اتوماتیک به آن فای وای متصل خواهید شد! درواقع گوگل با در اختیار داشتن هوش مصنوعی شمارا از وارد نمودن پسورد و سایر مشکلاتی که پیش‌ازاین داشتید، بی‌نیاز می‌کند.

گوگل لنز قابلیت تشخیص رستوران‌ها، کلاب‌های تفریحی، کافی شاپ‌‌ها و… را خواهد داشت. این ویژگی به‌وسیله یک پنجره باز شونده، به‌صورت اختصاری زمان باز شدن این کسب‌وکار، آدرس و جزییات آن را به اطلاع شما خواهد رساند.
قابلیت تشخیص اشیا روزمره توسط این اپلیکیشن بسیار تأثیرگذار است. این اپلیکیشن قادر است، دست یک انسان را تشخیص داده و ایموجی لایک را به شما پیشنهاد دهد، از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌توان به انتخاب متن هوشمندانه، جست‌وجوی هوشمند متن و شی، جست‌وجوی دکور و لباس، شناسایی بیشتر اجسام پیرامون شما و… اشاره کرد.


اما این‌همه هوشمندی برای گوگل کافی نیست و این کمپانی در حال تلاش و گسترش قابلیت‌های بیشتری روی گوگل لنز است و در آینده‌ای نزدیک گوگل لنز بیشتر وظایف خودش را در محیط خودش انجام خواهد داد و شمارا به اپ دیگری برای اطلاعات بیشتر نخواهد فرستاد.
تیم ۹to5google شواهدی جدیدی را پیدا کردند که نشان می‌دهد که به‌زودی گوگل لنز فیلتر جدیدی را برای ترجمه زبان‌ها اضافه خواهد کرد و اتوماتیک ترجمه را انجام خواهد داد به‌جای اینکه فقط متن را انتخاب کند و شمارا به گوگل ترنسلیت ارجاع دهد.
در فیلتر غذاخوری (dining) که رستوران‌های نزدیک را جستجو می‌کند و در بخش شاپینگ نیز بیشتر روی موارد عمومی تمرکز شده است.
احتمالاً این آپدیت در نسخه جدید ۱۷ اردیبهشت در کنفرانس گسترش‌دهندگان رونمایی شود. باید منتظر باشیم و ببینیم چه فیلترهای جدیدی به گوگل لنز اضافه خواهد شد.

منبع: engadget

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن