کامپیوترهمه عناوین

یو اس بی ۴ با سرعت ۴۰ گیگابایت بر ثانیه معرفی شد

 USB4 با دو برابر سرعت انتقال اطلاعات (۴۰ گیگابایت در ثانیه) معرفی شد.

همانطور که گفتیم حداکثر سرعت انتقال داده در یو اس بی ۴ به ۴۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است! این میزان را باید با حداکثر سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه‌ای آخرین ورژن یو اس بی ۳٫۲ مقایسه کرد.

برای بهره بردن از تمام توانایی‌های استاندارد یو اس بی ۴ می‌بایست از کابل‌های با توانایی انتقال داده با نرخ ۴۰ گیگابیت بر ثانیه استفاده کنید. خوشبختانه تمام کابل‌های تاندربولت ۳ و لوازم جانبی تولید شده مبتنی بر آن، با پورت یو اس بی ۴ نیز کار می‌کنند.

طبق وبسایت The verge، چند سالی می‌شود که پهنای باند ۴۰ گیگابیت در ثانیه با پروتکل Thunderbolt 3 در دسترس است اما از آنجایی که در انحصار اینتل قرار داشت، با استقبال خوبی مواجه نشد. در نهایت اینتل تصمیم گرفته Thunderbolt 3 را مجانی کند و هر سازنده‌ای می‌تواند به طور مجانی از آن استفاده کند. با این اتفاق Thunderbolt 3 به عنوان USB 4 عرضه می‌شود و پهنای باند را از ۲۰ گیگابیت در ثانیه در USB 3.2 به ۴۰ گیگابیت در ثانیه می‌رساند.

مزیت استاندارد جدید یو اس بی ۴، رایگان بودن آن است. به این ترتیب، برخلاف تاندربولت ۳ که در گجت‌های معدودی از آن پشتیبانی می‌شود، به زودی دستگاه‌های‌های پشتیبانی‌کننده از USB 4 به وفور در بازار یافت خواهند شد.

رایگان بودن استفاده از استاندارد سبب می‌شود قابلیت‌هایی که تاندربولت ۳ در اختیار کاربران قرار می‌دهند، با قیمتی کمتر در گجت‌های مختلف پیاده‌سازی شوند. با انتشار USB 4، سیستم‌های کامپیوتری دسکتاپ، گوشی های هوشمند، لپ تاپ‌ها، مانیتورها، داک‌ها و کارت‌های گرافیک بیشتری می‌توانند از آن بهره ببرند.

منبع:theverge

نوشته های مشابه

آیا میدانستید ؟

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن