ارزهای دیجیتالهمه عناوین

۱۰۰ کارمند مشغول راه‌اندازی پروژه رمزارز فیس‌بوک

روز گذشته خبرگزاری CNBC آمریکا گزارشی منتشر کرد که سروصدای زیاد در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی ایجاد کرد. CNBC در این مقاله از فعالیت مداوم و شدید ۱۰۰ کارمند شرکت فیس‌بوک به پروژه رمزارز خبر داد و همچنین اعلام که این شرکت کماکان نیاز به ۴۰ نیروی دیگر در بخش اقتصادی این پروژه دارد.

به نقل از خبرگزاری‌های CNBC و Cointelegraph آماری که در این مقاله ارائه‌شده است از وب‌سایت معتبر LinkedIn استخراج‌شده است به این شکل که در این شبکه اجتماعی که مرتبط با ارائه سوابق تحصیلی و کاری افراد است تعداد ۱۰۰ نفر خود را شاغل در پروژه رمزنگاری فیس‌بوک اعلام کرده‌اند. همچنین طبق اخباری که به گوش می‌رسد شرکت فیس‌بوک کماکان به دنبال جذب ۴۰ نیروی دیگر برای بخش اقتصادی این پروژه است.

به گفته مقامات ارشد این فیس‌بوک، هدف از انجام این پروژه دسترسی میلیاردها نفر به خدمات اجتماعی است که تا به امروز از آن‌ها محروم بوده‌اند؛ ازجمله این موارد خدمات مالی و ارائه راه‌های جدید برای ذخیره و به اشتراک‌گذاری اطلاعات می‌باشد.

مدیر پروژه‌های مبتنی بر بلاک‌چین فیس‌بوک دیوید مارکوس است که سابق بر این عضو هیئت اجرایی صرافی رمزارزی Coinbase و رئیس شرکت Paypal بوده است. نکته دیگری نیز وجود دارد که قابل‌تأمل است؛ احتمال دارد تا فیس‌بوک به‌منظور جلوگیری از متمرکز شدن کار و حرکت به‌سوی غیرمتمرکز شدن پروژه انجام ادامه کار را به گروه سومی (Third Party) واگذار کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن