ارزهای دیجیتالهمه عناوین

بلاک‌چین همچنان در ترندهای ۲۰۱۹ فناوری

بلاک‌چین به عنوان فناوری درهم ریزنده در گزارش منتشر شده ترندهای ۲۰۱۹ فناوری قرار گرفت. این گزارش توسط شرکت دلویته، یکی از ۴ شرکت بزرگ مشاوره مالی جهان گردآوری شده و در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۹ منتشر شده است.
در یکی از مقالات این گزارش ۲۵ بار واژه بلاک‌چین آمده است. در این قسمت اشاره کرده است که بلاک‌چین در میان فناوری های مهم قرار گرفته است که به سرعت رشد می کند و در مسیر انطباق پذیری عمومی و استفاده گسترده مردم از این فناوری قرار گرفته است.
این گزارش همچنین به سند آینده پژوهی سایت معتبر IDC اشاره کرده است که در آنجا پیش بینی شده است که کشورها تا سال ۲۰۲۱ مبلغ ۹٫۷ میلیارد دلار بر روی بلاک‌چین سرمایه گذاری خواهند کرد. پیش بینی دیگری از این سایت نیز مبلغ ۱۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری تا سال ۲۰۲۲ را مطرح کرده است.
نویسنده گزارش دلویته، در مورد تاثیرات بلاک‌چین آورده است:

امروز بلاک‌چین یعنی اعتماد به کاری که وب با عرصه ارتباطات کرد. بلاک‌چین فناوری درهم ریزنده عمیقی است که نه تنها حوزه کسب و کار را متحول می کند که شیوه تعامل و ارتباطات انسان ها را نیز دگرگون خواهد کرد.

۵ مانع پیش روی استفاده گسترده مردم از این فناوری عبارتست از اقدامات زمان بر، نبود استانداردسازی، هزینه بالا و پیچیدگی برنامه های بلاک‌چینی، تردید در رگولاتوری و نبود تعامل بین شرکت های بلاک‌چینی
دیدگاه شرکت دلویته ظاهرا درست در مقابل دیدگاه شرکت مشاوره اقتصادی McKinsey & Company است. مک کینسی باوردارد که شواهد و مدارک اندکی از کاربردهای عملی بلاک‌چین وجود دارد.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن