آموزشیارزهای دیجیتالهمه عناوین

ETF بیت‌کوین چیست؟

ETF چیست؟

ETF مخفف Exchange Traded Fund به معنی صندوق قابل معامله در بورس می‌باشد. به زبان ساده تر، ETFها اساسا صندوق های سرمایه گذاری هستتند. هرچند با سایر موارد نظیر صندوق های سرمایه گذاری مشترک و غیره کاملا فرق دارد. ETF صندوق سرمایه گذاری می باشد که قیمت دارایی هایی مانند طلا، نفت و غیره را دنبال می‌کند.
ETF ها را می‌توان در بورس معامله کرد. این روش باعث می‌شود خرید و فروش آنها برای سرمایه گذاران آسان تر شود. یکی از بزرگترین مزایای ETF نسبت به صندوق های سرمایه گذاری مشترک این است که ETF ها ارزان تر می‌باشند.

ETF بیت کوین چیست؟

ETF بیت کوین وجود خارجی ندارد. شرکت های بسیاری در صدد ایجاد آن بر آمدند، اما قبل از این که ETF های بیت کوین بوجود آیند باید به تایید کمیسیون بورس اوراق و بهادار ایالات متحده (SEC) برسد.
ETF بیت کوین مانند صندوق های رایج ETF، مقدار مشخصی بیت کوین خریداری می‌کند و سپس سرمایه هزینه شده به صورت سهام بین سهامداران توزیع خواهد شد.هرچند SEC ایده ایجاد ETF های بیت کوین را رد کرده و بیان می‌کند هنگامی که صحبت از ارزهای دیجیتال می‌شود، مشکلاتی در زمینه نقدینگی و ارزش گذاری وجود دارد که باید برطرف شوند. SEC خاطر نشان کرده است که نقدینگی قراردادهای آتی بیت کوین همانند حجم معاملات بسیار کم است. بنابراین در حال حاضر ETF های بیت کوین رد شده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن