ارزهای دیجیتالهمه عناوین

اجلاس گروه G20 به منظور تعیین مقررات رمزارزها برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

کشورهای عضو گروه G20 در روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن در ژاپن ملاقات خواهند کرد. این گروه در خصوص مسائل ضد پولشویی گفت و گو خواهند کرد.

طبق گزارش‌ها، فرماندار مرکزی گروه ۲۰ و وزرای امور مالی در این گردهمایی شرکت خواهند کرد. علاوه بر این، انتظار می‌رود کشور‌های عضو G20 در رابطه با مقررات جدید، در پایان این گردهمایی به یک توافق کلی برسند. در گزارشات ۴ام آوریل همچنین گفته شده که هدف اصلی از این مقررات مبارزه با «پیگیرگریزی» و «ناشناس بودن» طرفین است. بدیهی است که این کارگروه به دنبال ایجاد راهکارهایی برای شناسایی دقیق‌تر طرفین در تراکنش‌های رمزارزی است تا نهایتا در تراکنش‌های این کلاس دارایی به شفافیت برسد.

همانطور که در ماه دسامبر سال گذشته گزارش شده است، کشور‌های عضو کارگروه G20 قبلا اعلام کرده‌اند که خواستار «یک سیستم مالیاتی در جهت خدمات پرداخت الکترونیکی برون مرزی» و همچنین مقررات مقابله با پولشویی هستند. همانطور که در گزارشات گردهمایی آرژانتین آمده است، قرار است که در نشست سال جاری و در کشور ژاپن به این مسائل پرداخت شود.

در ماه مارس، موسس و مدیرعامل نرم‌افزار بانکداری دیجیتال Revolut که در بریتانیا واقع است، عملا هرگونه اتهام مربوط به نقض در رابطه با مسائل پولشویی این شرکت را رد کرد.

منبع: cointelegraph

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن